Bu kumbara nasıl çalışır?

Kudüs Kumbarası projesi, belirtilen banka hesaplarında toplanan yardımlar vesilesi ile Kudüs konusunda dert sahibi kişilerin Kudüs’e gitmesine ve onların bu davayı yerinde öğrenerek bu bilinci geliştirmelerine yarar sağlar.

Bu davaya destek verme yolunda bize yardımcı olmak isteyen yardımseverlerimiz, meblağı önemli olmaksızın yardım yaparlar. Kudüs Kumbarası’nda biriken bu yardımlar, seçilen kişilerin Kudüs’ü ziyaret etmelerini mümkün kılar. Kudüs Kumbarası ile birlikte, ekonomik imkân bulamayan öğrencilerimize, herhangi bir geliri olmayan gençlerimize ve yıllardır Kudüs sevdasını yüreğinde taşıyan büyüklerimize Allah rızası esasıyla bir el uzatmış olunur.

Kudüs Kumbarası’ndan faydalanmak için belirtilen şartlara uygun olmak ve belirli adımları yerine getirmek gerekmektedir. Bu şartlara uyum sağladığını düşünen kişilerin, [www.kuduskumbarasi.com] adresindeki katılım formunu doldurarak bilgilerini bizlere ulaştırması istenir. Bu bilgiler bir havuzda toplanarak değerlendirilmek üzere bekletilir. Daha sonra tur tarihleri yaklaştığında, “Değerlendirme Heyeti” toplanarak doldurulan formları incelemeye alır.

Değerlendirme Heyeti; İyilik Haritası Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Değerlendirme Kurulu, Proje Koordinatörü Gönül Ayyıldız, Avukat ve İnsan Kaynakları Uzmanı’ndan müteşekkildir. Değerlendirme Heyeti, seçimlerin adaletli ve hakkaniyete uygun olması için incelemelerini heyet üye tam sayısı ile yapar ve mümkün oldukça değerlendirmelerini sosyal medya hesaplarından yayınlayarak güvenilirliğini vurgular. Hakeza bilinmelidir ki nice güzel niyetlerle harman olmuş bu güzide projeye yakışır bir çaba, emek, feraset ve basiret bizlerin öncelikli şiarı olacaktır.

Değerlendirme Heyeti’nin incelemeleri sonucunda Kudüs’e gitmesine karar verilen asıl ve yedek kişiler listelenir. Bu listeler sırasıyla aranır ve uygunlukları tespit edilir. Belirtilen tarihler arasında gidebilecek olanların işlemleri başlatılır ve gidemeyecek olanlar bir erteleme hakkı daha verilmek üzere beklemeye alınır. Erteleme hakkı verilen kişiler, ikinci aramadan sonra bu hakkı kaybetmiş sayılırlar. Bu yüzden başvuru formu dolduran kişilerin, pasaport başvurularını şimdiden yapmaları ve hazırda bekletmeleri tavsiye edilir.

Tüm bunlar dışında aklınıza takılan sorulara yanıt bulmak için Sıkça Sorulan Sorular sayfasını ziyaret edebilir ve orada cevabını bulamayacağınız diğer detaylar için İletişim sayfasından bizlere ulaşabilirsiniz.

 

KUMBARA HESAP BİLGİLERİ

Banka Adı: Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.
Şube Adı: Ümraniye Şube
Şube Kodu: 18
Müşteri Adı: İyilik Haritası Eğitim ve Yardımlaşma Derneği
IBAN: TR66 0020 3000 0970 6373 0000 02
Hesap Numarası: 195-9706373-2
Dövüz Cinsi: TL